Ürünler

Bilyalı Değirmenler

Genellikle 150 mikron altı ürün elde edilmek istenildiği zaman bilyalı değirmenler tercih edilmektedir. Değirmen içerisinde değirmen gövdesinin dönmesi ile birlikte çarpma ve sürtme kuvvetleri oluşmaktadır. Bilyalar noktasal temas yüzeyi ile bu kuvvetleri iletir. Bu şekilde değirmen içersinde kırma ve öğütme kuvvetlerinin bir dağılımı sağlanır. Besleme tane boyutu, ürün tane boyutu , değirmen hızı , bilya büyüklükleri bu kuvvetlerin büyüklüğünü etkileyen faktörlerden bir kaçıdır.
 
Değirmen büyüklüğünü tespit edebilmek için öncelikle gerekli olan faktörler, besleme tane boyutu , ürün tane boyutu , cevherin özellikleri, saatlik istenilen kapasite ve kullanılacak proses devre türüdür.
 
 
 
Bizler müşterilerimiz ve danışmanlarımız ile birlikte gerekli değirmen büyüklüğünü birlikte hesaplamak ve öğütme devresini optimize etmeye çalışmaktayız.
 
 
 
Yaş sistemlerde en yaygın olarak lastik astar kullanılmaktadır. Gerek ilk yatırım maaliyetinin az olması, gerekse de kolay değiştirilebilir olması lastik astarın avantajlarıdır. Çelik astar kaplama ise prosese bağlı olarak, dayanım,etkinlik ve kullanım ömrü gibi avantajlara sahiptir.
 
Kullanılacak astar türünün belirlenmesi genellikle müşteri isteği doğrultusunda olmakla birlikte, üretilecek değirmeni astarsız olarak sevk etmemiz de mümkündür. Bu şekilde son kullanıcı istediği sağlayıcıdan istediği astar türü ile değirmeni kaplayabilmektedir.
 
 
* Yukarıda belirtilen ölçü ve güç kapasiteleri örnek olarak verilmiştir.
Pratik uygulamalar farklı olabilir.